ACILIM SiGORTA

Açılım Sigorta
 
Kasko Sigortası PDF Yazdır e-Posta

Kasko hasarlarında aracın kullanılamaz hale gelmesi halinde araç bedelinin tamamı ödenir mi?
Kaza sonucu araç kullanılamaz duruma geldiyse bedelinin tamamının ödenebilmesi için aracın piyasa değeri ile sigorta poliçesi üzerindeki bedel karşılaştırlır. Poliçe üzerindeki sigorta bedeli, eksik beyan edilmediyse ve piyasa değeri ile uyum gösteriyorsa araç bedelinin tamamı ödenir.

Hasar oldu, fakat bana ödenen tazminat hasarımı tam olarak karşılamıyor?
Tüm sigorta sözleşmelerinde hasarın eksik ödenmesinin en büyük nedeni, poliçe düzenleme aşamasında sigorta bedellerinin gerçek değere nazaran eksik beyan edilmesidir. Ancak kesin sonuca ulaşabilmek için, poliçe üzerinde yer alan muafiyet ve diğer şartların dikkatle incelenmesi gerekir.

”Anlaşmalı Servis” ne demektir?
Sigorta şirketleri Kasko hasarlarında sigortalılara daha iyi hizmet verebilmek için, araçların tamirini en uygun koşullarda yapabilecek yetkili servislerle anlaşabilirler. Bu servisler aracılığı ile sigortalı, hasar sırasında herhangi bir ödeme yapmaz, aracındaki hasar yetkili servislerce giderilir.

Ek Sözleşme İle Poliçe Kapsamına Alınabilecek Teminatlar:
Aşağıdaki teminatlar, sigorta ettiren tarafından talep edildiği taktirde Kasko Poliçesi içinde yer alır. Sel, su baskını, Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri ve Terorizm Deprem Araç telefonu Aracın orijinalinde bulunmayıp, sonradan monte edilmiş radyo teyp ve kolonlar Aracın orijinalinde bulunmayıp, sonradan monte edilmiş aksesuarlar Yurtdışı teminatı Yük teminatı

Kasko sigortası teminatları nelerdir ?
Kasko Teminatı 1.Araç park veya hareket halinde iken meydana gelebilecek kazalar sonucu maddi hasarlar 2.Aracın yanması, çalınması, sigara ve benzeri maddelerin temasından doğan yangın hariç zararlar 3.Yetkili olmayan kişilere çektirilen araca gelen hasarlar ile kurallara uygun olmadan çekilen veya çektirilen araçlara gelen hasarlar bu teminatın içindedir.

 

Arama Yap

Acenteliklerimiz
Kampanya


You are here  :

istatistikler

Üyeler : 60188
İçerik : 58
İçerik Tıklama Görünümü : 404114

Kimler Online

Şu anda 2 konuk çevrimiçi